Na Stipanjdan uvečer, svaki zet bio je obvezan posjetiti kuću iz koje se oženio, a to je još više važilo za nove zetove. Običaj je da novi zet donese darove punici, svastikama, prijama i šalbabama.
To je bilo obvezno za sve, ali su se u tome isticale bogatije obitelji.
Najvažniji dar bio je meculet (marama) i razni drugi odjevni predmeti. Punice i svastike opet su darovale zeta čarapama, terlucima i drugim nekim predmetima.
Taj običaj sprovodio se do kraja i od njega nije smjelo biti odstupanja.
Kazna za punicu, davljenje kokoši
Zanimljivo je da su zetovi imali običaj na Stipanjdan uvečer daviti kokoši ne samo u punčevoj kući nego u čitavom komšiluiku. Tako bi po noći bilo zadavljeno mnogo pijevaca i kokošiju, ali se zbog toga nitko ne bi ljutio jer to je pravo svakoga zeta.
Zetovi bi to činili tobož zbog toga što im se ne posvećuje veća pažnja u pripremanju dobroga jela pa se čak žali i kokoš zaklati.
Neki bi zetovi pretjeravali u tome da tako istaknu svoju hrabrost u davljenju tuđih kokošiju da se tako iživljavaju.
Tradicionalni odnos punice i zeta
Inače, svaka punica nastoji da što bolje počasti svoga zeta jelom, pićem i darovima. Taj prijateljski vez veoma je jak i najviše se cijeni. Cijelu noć se veselilo, pjevalo i ludovalo, a ujutro bi bio običaj opet zajednički poći na drugi dernek i pokazati se pred svijetom.