Studeni (novembar) obilježava tri velike svetkovine povezane s mrtvima.
Prvog dana u mjesecu, odmah nakon noći vještica (Noć vještica ili Halloween (Hallowe’en) je noć uoči Svih svetih, 31. listopada, a zapravo je skraćenica od All Hallow’s Eve ili Hallow Eve (Sveta večer, noć uoči Svih svetih).
Obilježavamo dan Svih svetih, ili onih koji već uživaju u blaženstvu raja. To je rimokatolički balgdan koji se slavi i u mnogim drugim zapadnim crkvama, dok se u pravoslavnoj crkvi slavi prve nedjelje po duhovima.
Spomendan obilježava se 2. studenog kao Dušni dan ili Dan mrtvih.
Treća svetkovina povezana s mrtvima je 11. studenog pozantiji kao Dan sjećanja ili Dan veterana u spomen na sve pripadnike vojnih snaga koji su od Prvog svjetskog rata do danas izgubili život na bojnom polju.
1. studenoga ili Svi sveti
Važna ekumenska svetkovina i zapovijedni blagdan u Općemu rimskom kalendaru, danom Svih svetih (također Sisveti ili Sisvete; lat. Sollemnitas Omnium Sanctorum) spominjemo se ne samo svih svetaca koje je Crkva priznala nego i njihovih pratilaca i sljedbenika te svih onih koji su svetost dokazali svojim životom.
To je vrijeme kada se prisjećamoi onih koji se još razmatraju i čekaju da budu proglašeni blaženima ili onih koji čekaju da budu kanonizirani (proces kojeg Crkva koristi kako bi nekoga proglasila svecem, koristi se tek od 10. stoljeća. Stotinama godina, počevši s prvim mučenicima prve Crkve, svece je proglašavao puk.).
U Engleskoj se svetkovina Svih svetih počela slaviti u 8. stoljeću, a do 12. je stoljeća bila prihvaćena u ostatku kršćanske Europe. Danas je to blagdan priznat u cijelom kršćanskom svijetu, prema ga istočne pravoslavne crkve slave prve nedjelje po Duhovima.
Svečanost zapovijednog blagdana Svih svetih i zazivanje svetaca je osobito je prisutno u Latinskoj Americi.
O tradicionalnim narodnim običajima vezanim za ovaj zapovijedni blagdan smo već pisali i mozete pročitati: Običaji na Dan mrtvih; Svih svetih